Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.díl
Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá.

2.díl
Protože se Ryanova matka kamsi odstěhovala, Sandy Cohen chce přes nesouhlas svého syna Setha Ryana odvézt do dětského domova. Ryan se rozhodne raději zmizet. Seth společně s Marissou mu s útěkem pomáhají a ubytují ho v opuštěném vzorovém domě, který staví Sethova matka, obchodnice s nemovitostmi. V domě se sejdou i Kirsten s Jimmym, Jimmy ji požádá o pomoc a ona mu půjčuje 100 000 dolarů. Díky schůzce se spiklenci dozví, že druhý den mají v domě znovu začít pracovat řemeslníci. Marissa Ryanovi nabídne svou společnost, ale on ji odmítá, protože kdyby se ještě více sblížili, už by odsud nedokázal odjet. Luke na Ryana žárlí, jeho úkryt objeví a dojde ke rvačce, při které vypukne požár a dům shoří. Seth musí s pravdou ven a nakonec se ke svému činu přiznají i Ryan s Lukem a oba zatýká policie.

3.díl
Poté, co došlo k požáru domu, končí Ryan s Lukem ve vězení pro mladistvé delikventy. Luke se tam příliš dlouho neohřeje, vyzvedávají si ho rodiče. Ryan zde musí zůstat a stává se obětí šikany. Seth ho chce za každou cenu navštívit a přesvědčí k tomu i svou matku. Ta je svědkem šikanování a rozhodne se vzít Ryana z vězení domů. Mezitím se Sandymu podaří najít Ryanovu matku, Dawn. Ta se snaží Ryana přesvědčit, že by mohli začít znovu. Ryan váhá. Nakonec vše dopadne jinak - na večírku ve stylu "Las Vegas" se Dawn, která měla už dřív problémy s alkoholem, opije. Druhý den jí je trapně a má pocit, že svému synovi nemá co nabídnout. Odjíždí tedy pryč a prosí Kirsten, aby se o Ryana postarala. Ta se rozhodne, Ryana přijme do rodiny. Paralelně se Sandy dozvídá, že jeho žena půjčila Jimmymu sto tisíc dolarů, a to od jeho ženy Julie, která na Kirsten žárlí. Sandy Kirsten vyčte, že to učinila za jeho zády, ale žádné další závěry z toho nevyvozuje.

4.díl
Blíží se společenská událost roku, ples debutantek, na kterém mají být mladé dívky uvedeny do newportské společnosti. Debutantky potřebují na ples partnera a vypadá to, že Marissa půjde se svým dlouholetým přítelem Lukem. Mezi Lukem a Ryanem, který se stal součástí rodiny Cohenových, to nadále jiskří a Marissa se stane svědkem, jak Luke Ryana bezdůvodně napadne na barbecue. Rozzlobí se na něj a nechce na ples jít. Ryan se tam rovněž nechystá, nechce se dostat do žádné šarvátky, protože to slíbil svým adoptivním rodičům. Nakonec to ale dopadne tak, že tam Ryan a Marissou přijdou spolu a spolu ples i odtančí. Tedy ne celý - strhne se rvačka mezi Marissiným otcem Jimmym a jedním z jeho věřitelů, Gregem. Marissa je zoufalá - její otec byl na veřejném místě nazván zlodějem a navíc se ona sama nedokáže rozhodnout mezi Lukem a Ryanem.

5.díl
Rodina Coopových stále řeší svou finanční situaci. Sandy pomáhá Jimmymu připravit obhajobu a Jimmy je postaven před rozhodnutí prodat veškerý majetek, vyhnout se vězení a udržet rodinu pohromadě nebo vyhlásit bankrot a jít do vězení. Ženy odjíždějí na společný víkend a Julia váhá, zda se nemá s Jimmym rozvést. Ryan nachází zaměstnání v restauraci a sbližuje se s Marissou. Jeho kolega Donnie na večírku postřelí vychloubačného Luka a prchá před policií.

6.díl
Do Newportu přijíždí otec Kirsten Caleb Nichol se svojí mladou přítelkyní Gabrielle. Sandy Kirsten nutí, aby dala u autoritativního otce výpověď, ale vzájemnou roztržku se nakonec daří zažehnat. Ryan navazuje letmý vztah s Gabrielle, ale oba jsou přistiženi Marissou, která se ihned běží vyspat s Lukem, čímž se jí ovšem sympatie k Ryanovi zdaleka nedaří zahnat. Seth vyláká Summer na oslavu narozenin svého dědečka, ale večírek se nevyvíjí podle jeho představ. Jimmy se snaží sehnat u Caleba zaměstnání, ale je odmítnut, a Julia, která je už rozhodnutá pro rozvod, se chápe nové šance.

7.díl
Seth přemluví Ryana, aby tajně jeli na výlet do Tijuany v Mexiku, kam se chystá většina newportské mládeže. Marissa jet nechce, protože cítí, že doma není něco v pořádku a chce zůstat s otcem. Summer se tudíž ocitne bez odvozu, čehož využije Seth a nabídne. Nakonec přesvědčí i Marissa a jedou ve čtyřech. Cestou mají nehodu a musí přespat motelu. Jimmy Marisse volá, aby ji informoval o tom, že se stěhuje z domu, protože se s Julie rozvádějí. Když všichni konečně dorazí do Tijuany, Marissa nachytá Lukea, jak se líbá s Holly. Všechny tyto nešťastné události ji natolik přemohou, že uteče a zapíjí prášky proti bolesti alkoholem. Ryan se Sethem a Summer ji najdou na ulici v bezvědomí. Sandy se mezitím rozhodne přijmout nabídku své bývalé kolegyně a nechá se zaměstnat v soukromé právní kanceláři, kterým se celý život vysmíval.

8.díl
Marissa je v nemocnici a vzpamatovává se z předávkování léky. Její matka Julie ze všeho obviňuje Ryana a chce Marissu nechat poslat do psychiatrické léčebny v San Diegu. Navíc chce obě dcery získat do své péče. Seth, Ryan a Summer Marisse pomohou z nemocnice utéct. Sandy zprostředkuje její rozhovor s matkou a aspoň prozatím se jim daří přesvědčit Julii, ať Marissu nikam nevozí a nechá ji bydlet u otce. Ryan na podruhé zvládne vstupní testy na soukromou školu Harbor, kam chodí i Seth. Kirsten najde Sandyho v baru s Rachel a trochu žárlí, nakonec si však se Sandym řeknou, že si budou důvěřovat.

9.díl
Sandy dostává v novém zaměstnání nabídku dělat obhájce ve sporu proti společnosti, která patří jeho tchánovi. Kirsten to dost nelibě nese, stejně jako půvabnou Sandyho kolegyni Rachel. Navíc o plánovaném soudním sporu píše i tisk. Ryan vstupuje do školního fotbalového mužstva a hned na začátku fotbalové kariéry spáchá ošklivý faul na svého soka v lásce Lukea. Ten se chce s Marissou udobřit, ale nepodaří se mu to. Ryan naopak zaznamenává milostný úspěch poté, co překoná svůj strach z výšek a přisedne k Marisse na ruské kolo na oslavě zahájení školního roku. Marissa se ve škole musí přenést přes pomluvy spolužaček, ale nakonec, po domluvě ze strany ředitelky Kimové, se jí to podaří. Seth si "najme" Annu jako poradkyni při dobývání Summer. Netuší, že Annu jeho nesmělost přitahuje. Zaslepený Seth neustále touží po rozmazlené a nafoukané Summer.

10.díl
Mezi Sandyho a Kirsten se jejich okolí snaží vrazit klín, v případě Sandyho jde o kolegyni Rachel, která se ho snaží co nejvíc zdržovat v práci, v případě Kirsten pak o jejího otce Caleba, který tvrdí, že Sandy má s Rachel poměr. Manželé si však důvěřují a i když to mezi nimi zajiskří, jejich svazek je nadále pevný. Julie tvrdí, že by chtěla opět dát dohromady rodinu. Láká Jimma a Marisu na charitativní akci na jachtě, kterou sama organizuje. Dokonce se i omlouvá Ryanovi a snaží se s ním udobřit. Ryan jí ale nevěří. Brzy pochopí proč: náhodou zjistí, že Julie má poměr s Calebem Nicholem. Ryan to nakonec řekne i Marisse a ta celou věc zveřejní na charitativní akci. Seth pokračuje v kamarádění s Annou a slíbí jí, že se před ní už nebude bavit o Summer. Summer žárlí a na lodi před Sethem přizná, že ho má ráda.

11.díl
Cohenovi připravují první večeři na svátek Díkůvzdání, které se zúčastní i Ryan. Mužská část rodiny se rozhodne nepustit Kirsten k vaření. Večeře zároveň používají jako záminku, aby Jimmyho seznámili s Rachel. Ryan jede za bratrem na návštěvu do vězení. Marissa ho doprovází. Bratr ho požádá, ať za něj splatí dluh a odveze na domluvené místo kradené auto. Předávka se podaří jen díky Marissině včasnému příjezdu. Seth si na Díkůvzdání pozve Annu, ale nečekaně přijde i Summer. Neplánovaně se objeví také Julie s Calebem, protože jim nepřivezli jídlo. V domácnosti narůstá napětí, všichni se hádají, nakonec se spálí krocan, Kirsten se opije a Summer se setká s Annou a obě se rozzlobí na Setha.

12.díl
Seth se pokouší udobřit s Annou a Summer. Ty se nečekaně dají dohromady, ale po Sethově omluvě se znovu rozkmotří a dál soupeří o jeho přízeň. Ryan je přidělen k Lukovi, aby spolu vypracovali referát na dějepis, společně zahlédnou, jak se Lukův otec líbá s jiným mužem. Luke Ryana prosí, ať to nikomu neříká, přesto se zpráva brzy rozšíří po celém Newportu. Nakonec však vyjde najevo, že se to nestalo kvůli Ryanovi, ale že zprávu rozšířila Lukova matka, když se jí manžel přiznal ke své orientaci. Luke se zlobí, ale nakonec se rozhodne otci odpustit. Jimmy se dozvídá, že bude muset své dluhy splatit do konce roku, bude tedy nucen prodat dům, kde bydlí Julie s Kaitlin. Julie se pro pomoc obrací na Caleba, ale ten se vyděsí z možného závazku. Nakonec se jí ho však, s Kirsteninou pomocí, podaří přesvědčit, aby dům koupil. Jimmy se Sandymu přiznává, že políbil Kirsten. Sandy se na manželku zlobí, že mu nic neřekla, nakonec se jí ale rozhodne odpustit.

13.díl
Blíží se svátky, které jsou u Cohenů zvláštní kombinací židovské chanuky a křesťanských vánoc, tedy Svátky štěstí. Seth má problémy s Annou a Summer, stále se nedokáže rozhodnout, kterou z nich si zvolit za přítelkyni. Nakonec, když mu obě dívky položí nůž na krk, řekne oběma, že je chce za kamarádky. Dívky odmítnou a nechtějí od něj ani vánoční dárky. Ryan má zase problémy s Marissou. Ta nejdřív ukradne zboží v luxusním obchodě a je dopadena ochrankou. Poté jí matka Julie domluví terapii. Na vánočním večírku se Marissa opije vlastní, přinesenou vodkou, a pak chce jet autem domů. Ryan ji zachrání tím, že nakonec řídí sám. Caleb se snaží vydělat co nejvíc na prodeji Balboovy výšiny státu, ale Kirsten náhodou zjistí, že pozemek žádnou cenu nemá, protože je seismologicky nestabilní. Prozradí to Sandymu a ten nabídne nakonec Calebovi za odprodej jeden symbolický dolar. Caleb se sice na Kirsten zlobí, ale z práci ji kvůli tomu nevyhodí.

14.díl
Blíží se Silvestr. Marissa řekne Ryanovi, že jej miluje, ale jeho to překvapí a nedokáže pohotově zareagovat. Místo, aby jí řekl totéž, pouze jí poděkuje. Marissa se v čekárně u terapeuta seznámí s Oliverem. Ten ji pozve na silvestrovský večírek. Marissa tam chce jít s Ryanem, ale ten odmítá - už předtím se dohodli, že zůstanou doma. Marissa se tedy rozhodne, že půjde sama, a Ryan si myslí, že důvodem je jeho citová neohrabanost. Navíc se domnívá, že se Marisse líbí Oliver. Seth je na Silvestra doma, protože ani Summer, ani Anna nestály o to, aby byly jeho pouhými kamarádkami. Vypadá to tedy, že Seth a Ryan stráví Silvestr doma spolu a v klidu, ale to by tam nesměla být Sethova teta Hailey. Ta, jakmile Kirsten se Sendym odejdou z domu, uspořádá bouřlivou party. Ryan se Sethem sice protestují, ale Hailey je zamkne do domku pro hosty. Nebýt zuřivé Cameo, která si přišla na večírek vyřídit staré účty s Hailey, asi by se hoši ven nedostali. Takhle jsou vypuštěni na vzduch a dostanou za úkol večírek ukončit, čehož se s radostí zhostí. Kirsten a Sandy mezitím dorazí omylem na swingers party a rozhodnou se, že zde zůstanou, aby vnesli do svého stereotypního života trochu dobrodružství. Nakonec však odsud odejdou spolu a jsou si i poslední den v roce věrní. Ryan se na poslední chvíli rozhodne najít Marissu a vyrvat ji z Oliverových spárů. Půlnoční polibek stihnul a vztah je utužen. Anna opustí večírek a jede k Sethovi, díl končí jejich líbací scénou.

15.díl
Hailey se u Kohenů zabydlela, ale nikdo ji nemůže ani vystát. První, kdo se jí to odváží říct do očí, je Sandy. Hailey se sice naštve, ale neurazí a nakonec o sobě začíná přemýšlet. Marissa nadále kamarádí s Oliverem, k velké nelibosti Ryanově. Oliver sežene lístky na vyprodaný rockový koncert a vyráží tam celá parta, Ryan, Marissa, Seth, Anna a Luke. Seth je rád, že může jít na koncert, protože si myslí, že tak oddálí své přiznání Summer. Má totiž za úkol jí sdělit, že chodí s Annou. Jenže nakonec potká Summer na koncertě a přiznání se nevyhne. Anna to překvapivě bere velmi sportovně. Ryan žárlí na Olivera a nakonec se rozhodne z koncertu odejít. Díky tomu se venku stává svědkem Oliverova zatčení. Oliver chtěl koupit kokain a končí ve vazbě. Ryan sežene Sandyho a Olivera dostanou ven. Oliver je rád a Ryan si tím získá Marissin obdiv. Díl končí idylicky - mládež se schází u Cohenů a dobře se baví. Jen Oliver stojí venku a smutně je pozoruje oknem.

16.díl
Oliver navrhuje, že celou partu přátel pozve na víkend do rodinného sídla v Palm Springs, aby se Ryanovi nějak odvděčil za pomoc při zatčení. Ryan z toho nemá radost, ale nakonec se nechá přemluvit. Po celý víkend je více než jasné, že mu Oliver chce Marissu přebrat, jediný, kdo si toho nevšímá, je Marissa a způsobuje to napětí mezí ní a Ryanem. Nakonec Oliver předstírá sebevraždu, aby Marissu přinutil trávit čas s ním. Ryan jeho trik prohlédne, ale Marissu se mu znovu přesvědčit nepodaří a jenom ji svými podezřeními rozzlobí. Také Summer se na víkend, kde všichni ostatní budou po dvojicích, právě nechce, nakonec se ale rozhodne, že si nemůže nechat ujít příležitost trápit Setha s Annou a celý víkend si v tom vede více než úspěšně. Caleb s Julie se vrací z Francie a Kirsten se obává, že se Hailey z otce znovu pokusí vytáhnout peníze. Proto si s otcem promluví a on se rozhodne, že už Hailey sponzorovat nebude. Obě sestry se kvůli tomu pohádají a Hailey se vystěhuje. Sandy s Jimmym se rozhodnou, že spolu budou provozovat svůj oblíbený podnik Maják, který původní majitel musí prodat.

17.díl
Ryanova nedůvěra a nepřátelství k Oliverovi vrcholí. Když se Oliver nechá přeřadit na Harbor, Ryan tajně pronikne do školní kartotéky, aby zjistil, co je Oliver ve skutečnosti zač. Je při svém činu přistižen, ale zjistí, že Oliver je vždy nějakou dívkou naprosto posedlý a z Pacifiku musel odejít, protože si podřezal žíly na záchodcích. Ryan svým činem všechny rozzlobí, když ještě navíc ukradne Marisse dopis od Olivera ze skříňky, jejich vztah se ocitne v hluboké krizi. Na konci dílu Oliver Ryanovi odhalí karty a ten ho zmlátí. Sandy dál chce koupit restauraci Maják, Jimmy ucukne, ale nakonec se rozmyslí a kupní smlouvu podepisují jako partneři. Seth přemýšlí o svém vztahu s Annou a najednou mu začíná vadit, jak jsou si podobní. Žárlí na nového přítele Summer, Dannyho. Julie přemluví Caleba a Kirsten, aby ji zaměstnali jako bytovou architektku. Při prvním úkolu není právě úspěšná, ale Kirsten ji na poslední chvíli zachrání a Caleb se rozhodne, že ji zaměstná natrvalo.

18.díl
Ryan se vzpamatovává z obtížné situace, do které se dostal. Je dočasně vyloučený ze školy a Cohenovi mu dali domácí vězení. Naposledy se Marissu, teď už svou bývalou přítelkyni, snaží před Oliverem varovat. Luke totiž zjistí, že jeho údajná bývalá přítelkyně Natalie nikdy neexistovala. Marissa však nevěří ani jednomu z nich, pohádá se s matkou a uteče k Oliverovi do hotelu. Když se Marissa náhodou setká s recepční jménem Natalie Bishopová, dojde jí, že oba kluci měli pravdu. Oliver se k ní chová se stále větší majetnickostí, když vyjde najevo, že si Natalie vymyslel, nechce ji pustit z pokoje ven. Marisse se podaří zavolat Ryanovi, který ji se Sandym vyráží zachránit. Celá akce se podaří, Oliver, který má pistoli a chce spáchat sebevraždu, je odvezen do nemocnice a Marissa je v bezpečí. Seth mezitím stále více koketuje se Summer, Anna se rozhodne, že už to nehodlá déle snášet a rozchází se s ním. Julie Cooperová se po hlavě vrhá do práce, čímž si znepřátelí všechny ve firmě, včetně Kirsten a Caleba, protože jim předělává kanceláře. Caleb se Kirsten přizná, že už má Julie plné zuby a požádá ji, ať se s ní za něj rozejde. Julie se svěří se všemi svými problémy Lukovi, který se u nich náhodou objeví, aby vyzvedl Marissiny věci. Luke ji ochotně vyslechne a nakonec se políbí.

19.díl
Po dramatické události s Oliverem má Marissa vůči Ryanovi pocit viny. Chce, aby vše zase bylo při starém, ale Rajen jí nedokáže odpustit. Navíc se na scéně objevuje Ryanova přítelkyně Theresa. Marissa žárlí a nechce Ryana ztratit. Ryan neví a trápí se, Theresa je mu očividně sympatická. Seth zahájil sexuální život se Summer. Začátky jsou poněkud toporné, ale oba se snaží vyjít si vzájemně vstříc. Sandy se pohádal s Kirsten kvůli své účasti na valentýnském plese, nakonec se ale oba udobří. Jedním z důvodů je i okamžik, kdy se Sandy snaží empaticky pomoci Marisse, která je na plese smutná a opuštěná. Jimmy dostane na sv. Valentýna dárek od neznámé ctitelky. Podaří se mu vypátrat, že jde o Hailey, která dosud neopustila Newport. Nakonec se oba sejdou v rozestavěné restauraci a stráví spolu romantický večer. Jimmy ovšem Hailey řekne, že nepovažuje jejich další vzájemný vztah za možný.

20.díl
Marissa se stále snaží najít cestu k Ryanovi, ale od incidentu s Oliverem neví, jak se k ní chovat. Cítí se zrazený. Navíc stále miluje Theresu, která se objevila v Newportu zřejmě proto, aby mohla být Oliverovi nablízku a mohla si mezitím rozmyslet nabídku sňatku od Eddieho. Eddie tuší, že se Theresa vrátila k Ryanovi, ale nehodlá se jí jen tak vzdát. Zrovna tak se Marissa nehodlá vzdát Ryana. ¨ Seth se nechce smířit s tím, že ho Summer na veřejnosti ignoruje. I díky podpoře ze strany Anny se rozhodne, že jí zatlačí do kouta. Během charitativní akce přinutí Summer, aby se k němu na veřejnosti hlásila a ta nakonec souhlasí, vše končí veřejnou líbací scénou. Caleb chce, aby Sandy hájil jeho přítele Shauna před soudem. Sandy ale zjistí, že za Shaunovým údajným výtržnictvím se skrývají mnohaleté nekalé praktiky Calebovy firmy. Hrozí nebezpečí, že se do problému namočí i Kirsten, která vůbec o ničem neví. Luke se začne pravidelně scházet s matkou své bývalé přítelkyně, s Julií.

21.díl
Rozvíjející se vztah mezi Ryaenem a Theresou je neustále narušován ze strany Eddieho. Nakonec trojúhelník vyvrcholí rvačkou mezi Ryanem a Eddiem na oslavě ku příležitosti udělení titulu Muž roku časopisu Riviera Magazine Calebovi Nicholovi. Po této události se Theresa rozhodne, že už nebude nadále zasahovat do Ryanova života a odchází. Anna se vrací zpátky do Pittsburghu. Seth si myslí, že je to kvůli němu, ale pravdu má jenom částečně. Anně se nepodařilo v OC zapustit kořeny a rozchod se Sethem jenom urychlil její rozhodnutí. Marissu sice trápí, že si jí Ryan nevšímá, ale snaží se dál stát po jeho boku jako kamarádka. Dokonce půjčí Therese své šaty, aby mohla jít s Ryanem na večírek. Jimmy si všimne, že Julie chodí s Lukem, a na večírku jí to vyčte. Julie předstírá, že neví, o čem mluví. Sandy kvůli Kirsten domluví dohodu s žalobcem tak, aby případ strýčka Shauna nešel před soud. Poprvé v životě obejde zákon, ale záleží mu na tom, aby Kirsten neměla problémy. Jedinou jeho podmínkou je, aby Caleb Kirsten řekl, jak to doopravdy bylo. To se nakonec stane a Kirsten je podnikatelskými metodami svého otce značně rozčarována.

22.díl
Ryan se Sethem náhodou zahlédnou v motelu Luka s Julie. Ryan pak Lukovi nařizuje, ať se s ní okamžitě rozejde. Mezitím chlapci využijí toho, že se Summer s Marissou seznámily se seriálovou hvězdou Grady Bridgesem, který je pozve do L. A. na oslavu svých narozenin. Na oslavě ve striptýzovém klubu mezi pracovnicemi objeví Kirsteninu sestru Hailey. Po několika konfliktech s majitelem klubu a vyhazovačem se jim Hailey podaří dostat ven, kam pro ni po Ryanově telefonátu přijel Jimmy. Sandymu a Jimmymu dochází peníze na rekonstrukci restaurace, jsou tedy nuceni k několika nepříjemným kompromisům. Musejí najmout Julie jako interiérovou architektu, je totiž ochotná pracovat zdarma. Navíc musí přijmout Caleba jako tichého společníka. Na večer připravují pohoštění pro správní radu místní filharmonie, je to totiž ideální možnost restauraci zpopularizovat. Caleb však proti jejich pojetí restaurace protestuje a nechce, aby zhýčkaným hostům podávali sekanou. Nakonec se však ukáže že neměl pravdu a rozhodne se podvolit názorům svých dvou společníků. Luke se nakonec na Ryanovu žádost rozejde s Julie, ta toho okamžitě využije a domluví si schůzku s Chlebem. Když však Luke jde Ryanovi oznámit, co udělal, nedopatřením ho zaslechne i Marissa a rozrušená utíká neznámo kam.

23.díl
Během židovských svátků Pesach se u Cohenových na návštěvě objeví Sandyho matka Sophie. Všichni se toho obávají, protože je pověstná svým rázným až nepříjemným chováním. K velkému překvapení všech se však u Cohenů doma objeví příjemná starší dáma. Příčina náhlé proměny brzy vyjde najevo. Sophie má rakovinu plic v pokročilém stádiu a nechce se dál léčit. Po návštěvě u Cohenů se ale nakonec rozhodne, že se svou rodinou chce strávit více času a objedná se na chemoterapii. Ryan s Lukem hledají Marissu, která utekla, když se dozvěděla o Lukově poměru s její matkou. Ryanovi nakonec dojde, že utekla do China. K malé Eddieho radosti se u Theresy doma objeví zrovna v den oslavy jejich zasnoubení. Po několika hádkách se mu nakonec Marissu podaří přesvědčit, ať se vrátí domů. Zároveň se oba rozhodnou, že se spolu znovu začnou chodit.

24.díl
Luke se chystá se svým otcem odstěhovat do Portlandu. Před odjezdem se chce rozloučit Julie a vše vysvětlit Marisse. Marissa se s ním však nechce sejít a Julie při neveřejném otevření restaurace požádá Caleb o ruku. Luke je ze všeho zoufalý, opije se a má autonehodu. Ryan s Marissou za ním jdou do nemocnice a Marissa mu nakonec vše odpustí a loučí se v dobrém. Ještě to však zvýší její hněv na matku a rozhodne se, že pojede za Chlebem a prozradí mu celou pravdu. Sandy s Jimmym před otevřením restaurace narazí na nečekané problémy. Komisařem pro udělování licencí na prodej alkoholu je totiž Jimmyho bývalý klient, kterého Jimmy připravil o čtvrt milionu dolarů, s licencí, bez které je provoz restaurace zbytečný, se tedy mohou rozloučit. Pomoci jim nedokáže ani Caleb. Ten se však nabídne, že od obou za slušnou finanční částku odkoupí jejich podíly. Při rozhovoru s Marissou jí ale prozradí nejen to, že o Julie ví úplně všechno, ale také že tato nabídka má ještě tajnou podmínku. Když se totiž Marissa nebude ochotná nastěhovat k němu a Julii, od obchodu ustoupí. Marisse nezbývá než souhlasit, ale znovu propadá depresi. Náladu jí zvednou až Summer se Sethem, kteří jí tajně zařídí její dosud poloprázdný pokojík.

25.díl
Theresa se opět objeví v Newportu. Chce se pouze sejít se Sandym a požádat ho o právní konzultaci, Eddie ji totiž zbil. Ryan se nemá nic dozvědět, ale náhodou vše odhalí a rozhodne se, že dojede Eddiemu domluvit. Nenechá si svůj záměr rozmluvit ani od Setha, ani od Sandyho. Nakonec si ale vše rozmyslí, v půli cesty se obrátí a rozhodne se, že svou energii nasměruje jinam: zařídí, aby Cohenovi Theresu u sebe dočasně ubytovali. Summer seznámí Setha se svým otcem, ten na něj však během společného oběda příliš dobře nezapůsobí. Summer má s otcem pevné pouto a jeho rozpačitý pohled na Setha se může stát počátkem konce vztahu obou mladých lidí. Summer se Sethovi začíná vyhýbat a mezi oběma visí ve vzduchu napětí. Jimmy a Hailey váhají, zdali mají ostatním říct o svém vztahu, ale nakonec je odhalen proti jejich vůli. Ani Julie, ani Kirsten z toho nemají radost. Caleb velkoryse vyplatí své bývalé partnery z restaurace, Sandyho a Jimmyho. Sandy tuší, že za vysokou částkou se skrývá nějaká zrada. Jimmy je rád a těší se, až se s Marissou přestěhují do nového domu. Netuší, že Marissa se bude muset přestěhovat k Julii a Calebovi.

26.díl
Julie chce, aby jí Kirsten uspořádala předsvatební party. Protože neustále mluví o pánském striptýzu, Kirsten se obrátí na Hailey, která kdysi jako striptérka pracovala a má v této oblasti známé. Večírek se vydaří, ale Julie pojme podezření, že Hailey najala striptéry proto, aby ji jeden z nich svedl a nakonec ke svatbě s Calebem ani nedošlo. Mezi oběma dámami dojde k potyčce. Caleb se chystá jet do Las Vegas. Protože si ostatní (Sandy, Seth, Jimmy, Ryan) myslí, že se tam jede loučit se svobodou, přidají se k němu. Sandymu ale na místě dojde, že se zde chce Caleb sejít s Robertem Campbellem, aby dojednal podmínky prodeje pozemků, ze kterých vyplatil jeho a Jimmyho. Mezitím Jimmy zjistí, jakým způsobem zatlačil Caleb do kouta jeho dceru, a tak nakonec Calebovi oba jeho bývalí obchodní partneři jednání s Campbellem překazí. Theresa se svěří Marisse, že je v jiném stavu, ale možná, že ne s Eddiem. Podezření padá na Ryana. Marissa je zoufalá a vztah mezi ní a Ryanem opět skřípe. Seth naváže v Las Vegas kontakt se sympatickou slečnou. Nakonec se z ní ale vyklube prostitutka a Seth s Ryanem zničehonic dluží jejímu pasákovi pět tisíc dolarů. Naštěstí ovládá Ryan výborně poker, takže se mu v Las Vegas podaří i pár peněz vydělat. Původní plán, že vydělají Therese dva tisíce dolarů na údajnou cestu do Atlanty, ale nevyšel. K něčemu byl výlet do Las Vegas ale přece jen dobrý - Seth a Summer se znovu dali dohromady.

27.díl
Gynekolog Therese potvrdí, že je těhotná. Theresa se nejdřív chystá na interrupci, ale nakonec si vše rozmyslí. Dítě si chce nechat a vrací se zpátky do China. Ryan sice miluje Marissu, ale chápe, že v této těžké chvíli by měl být Therese oporou, tím spíš, že si nemůže být ani na sto procent jistý, že dítě není jeho. Rozhodne se tedy, že se vydá za ní a opustí rodinu Cohenových, která se mu na rok stala útočištěm. Ještě před tím proběhne svatba Caleba s Julií. Před svatbou se Caleb svěří Sandymu, že je jeho firma před bankrotem. Ani Kirsten, ani jeho budoucí žena Julie, s níž se stěhuje do honosného sídla, však o tom nic nevědí. Marissa, Summer a hlavně Seth nechtějí, aby je Ryan opustil. I kdyby však vymysleli způsob, jak ho materiálně zabezpečit, uvědomují si, že chce být s Theresou. Silným hnacím motorem je Ryanovi jeho přání, aby dítě nevyrůstalo v tak otřesných podmínkách, jako on sám, aby mělo rodinu. V okamžiku, kdy Ryan odjíždí pryč, odplouvá zoufalý a opuštěný Seth na Tahiti a Marissa, která se musela odstěhovat zpátky k matce a jejímu novému manželovi Calebovi, se znovu vrací k alkoholu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář